Virtuálnemu sídlu dáva prednosť stále viac podnikateľov. A to hlavne menšie firmy alebo startupy a tí, ktorí zháňajú cenovo najdostupnejšiu alternatívu k zaregistrovaniu adresy pre svoju firmu a pritom k svojmu podnikaniu reálne nepotrebujú kancelárske priestory. Každá firma pri svojom zakladaní, teda pri zápise do Obchodného registra SR (OR SR), musí zaevidovať firemné sídlo. V skutočnosti však nemusí ísť o adresu, kde sa podnik nachádza. Môžu sa zaregistrovať rôzne bytové a nebytové priestory, ku ktorým má zakladajúci podnikateľ prístup. Čiže môže ísť napríklad o adresu bydliska, hoci túto možnosť nie každý využije, nakoľko chce oddeliť firemné záležitosti od svojho súkromia.
Ide tak o službu virtuálnej kancelárie a možnosť legálne zapísať k svojej firme sídlo s lukratívnou adresou za nízky mesačný poplatok. Okrem lukratívnej adresy získa záujemca súkromie, anonymitu a doplnkové služby spojené s preberaním firemnej pošty. Prijatú poštu je možné preskenovať a zaslať podnikateľovi na jeho email.
- Podnikateľ sa nestane vlastníkom konkrétnych priestorov, ale kúpi si túto službu a s ňou možnosť zapísať do OR SR danú adresu, ktorá spraví dobrý dojem na obchodných partnerov.
Aké poskytuje kúpa virtuálneho sídla pre podnikateľa výhody?
Šetrenie nákladov. Mesačný poplatok za virtualne sidlo sa pohybuje v cenovej kategórii cca 10 – 20 EUR mesačne. Prenájom kancelárie v hlavnom meste stojí minimálne 200 EUR/mes. Týmto spôsobom sa dajú ušetriť stovky eur. Navyše záujemca nemusí platiť vysoké prevádzkové náklady napr. za spotrebu elektrickej energie.
Lukratívna adresa. Virtuálne sídla sa väčšinou nachádzajú na lukratívnej adrese, vo väčších mestách, kde je dobrý prístup k biznisu. Zaregistrované sídlo napr. v Bratislave alebo Košiciach urobí dobrý dojem na obchodných partnerov.
Anonymita. Kancelária sídliaca vo veľkom meste, v centre biznisu znižuje pravdepodobnosť daňovej kontroly či úradnej inšpekcie.